| bianca898 a întrebat:

Salut. M-am înscris la simularea de medicină și sunt a 11aa. Problema e ca realizat ca nu știu nimic și merg degeaba, dar deja am plătit. Ce mă sfătuiți să fac? Mai am 10 zile și nici nu mai am timp zilele astea deoarece am școală și alte teste la care trebuie să învăț?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Atat timp cat ai platit si eu te sfatuiesc sa mergi, ca sa nu fie chiar irositi de tot banutii aia.Indiferent daca ai invatat sau nu, ia experienta asa ca o pregatire a ta pe plan psihologic, ca te obisnuiesti cu procedura, cu atmosfera, cu emotiile.Partea buna este ca ar trebui sa fii mai stapana pe tine dupa aceea, urmatoarea data.Nu ai de unde sti, poate s-o nimeri sa-ti cada si ceva subiecte cunoscute, deci, repet, iti va prinde bine sa te duci, sa vezi nivelul de dificultate si asa mai departe.Bafta!

| Hyperion7 a răspuns:

Mergi acolo sa vezi cum e,până la urmă vezi și cum se corectează, cum sunt subiectele și cam cum o sa fii tu la examen.
Cat despre cunoștințe, n-ai ce sa mai înveți în câteva zile, dar decât să nu te duci, mai bine o faci pentru a nu fii luata prin surprindere