| Ionutz a întrebat:

am o imprimanta CANON MP550 am o problema dc imi scoate totul color, cand fac o copie pe scaner imi arata acolo black sau color dar cand scot ceva nu imi arata nimic scoate color pot face ceva in provinta asta, adica sa le scot alb-negru? multumesc fundita.

1 răspuns:
| aktlk a răspuns:

Cand iti scoate color foloseste si negru? Daca nu contine negru in imaginile care le scoti inseamna ca ti s-a terminat cerneala de culoare, de obicei ea se termina cel mai repede deoarece este cel mai des folosita.Incearca sa scoti la imprimanta un scris cu negru daca iti scoate foia alba fara niciun scris inseamna ca nu mai ai cerneala neagra si trebuie incarcat cartusul pentru negru.