| Dragoșșșș77 a întrebat:

Salut TPU! Am o nelămurire mare, vreau sa ma transfer la alt liceu dupa ce termin clasa a 9-a si nu stiu cum se procedează, trebuie sa am situația încheiată la toate materiile? Trebuie sa am media 10 la purtare? Si va rog sa imi spuneți cum se procedează si daca are vreo problema daca ei de exemplu sunt pe profil de lăcătuș mecanic si vreau sa ma transfer pe profil economic? Mulțumesc

1 răspuns:
| Torrpi a răspuns:

Trebuie sa ai mediile incheiate. Fara corigente. Media ta anuala sa fie mai mare decat a ultimului intrat la ei.
Faci cerere, dai diferente. Ca sa stii ce diferente dai, mergi la secretariatul scolii unde vrei sa intri. Spui de unde vii si ceri sa-ti spuna la ce dai diferente. Conteaza specializarile pentru asta.