| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti pentru adolescenti imi recomandati? Vreau sa imi dezvolt vocabularul. Carti de aventuri care sa'mi capteze atentia si sa imi imbogateasca vocabularul. Multumesc

6 răspunsuri:
| DizzyForever a răspuns:

Vrajitor si Vrajitoare
Harry Potter
Stapanul inelelor
Puterea celor sase
sau poti incerca creatiile de pe acest site: http://www.wattpad.com/hot Sper ca te-am ajutat.Bafta;)

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Karl May-,, Winetou,, Hector Malott-,, Singur pe lume,, colectiile din Alexandre Dumas Scrierile lui Jules Verne.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Ai aici, în josul paginii, liste cu lecturi recomandate, pe vârste http://lecturirecenzate.ro/

| Azazea a răspuns:

Cronicile din Narnia- C.S. Lewis, aventura, fantezie, is super big grin

| DjCiprianAlexandru a răspuns:

Stapanul umbrelor-G.P. Taylor
alchimistul-paulo coelho
Umbra vantului de Carlos Ruiz Zafon
Sabia Magica- Marcus Sedgwick

| AliKilljoy a răspuns:

Kelley Armstrong-Fortele raului absolut volumul 1, 2 si 3. Mie una mi-au placut sper sa iti placa si tie!