| xXTheDeadHeroDarkXx a întrebat:

inainte de a lua aceasta mica vacanta de paste am luat un 4 la matematica pe nedrept si haideti sa va spun povestea.Cand m-a scos la tabla mi-a zis sa vin cu caietu de teme, eu am venit si eu i-am aratat tema cu 2 pagini in urma inainte de a ne preda caci atunci cand ne-a predatm-am gresit si am sarit 2 pagini si eu acasa m-am gandit sa nu las acele pagini libere si am facut tema in spatele lectiei predate.Doamna profesoara ne da niste tema asa aiurea ne da sa facem noi niste exercitii de la o pagina anume si eu am facut 2 exercitii mai grele de la alta lectie si restul de la pagina cu tema doar ca atunci ea nu s-a uitat la toata tema, s-a uitat la prima pagina unde aveam acele probleme mai grele, apoi ea nu s-a mai uitat pe pagina urmatoare si mi-a dat nota patru pentru ca nu aveam tema facuta si oricum e proasta profesoara ca nici nu stie sa predea.Intrebarea mea este urmatoareatonguearintii nu stiu de asta si mi-e foarte rusine sa le dau aceasta veste si stiu ca nu e sfarsitul lumii daca iei o nora mica dar na am luat-o pe nedrept.Dau funda aceluia ce imi spune cum sa le dau aceasta veste.

3 răspunsuri:
| JohnnyWylde a răspuns:

Tu ce clasa esti?

| Dragonfly6 a răspuns:

Ar fi trebuit sa le spui in momentul in care s-a intamplat, pentru a putea lua atitudine fata de profesoara si sa fie sanctionata la timp.
Si in legatura cu "ea nu s-a mai uitat pe pagina urmatoare" trebuia sa ii intorci tu pagina si sa-i arati. Daca faci asta acum, dupa aprox. o sapt., poate sa sustina ca ti-ai facut tema dupa ce ti-a dat nota, ca sa ai cum sa faci scandal.

| kedutzu a răspuns:

Salut stim cu totii cum sunt profesoriihappy din pacatesad dar daca nu le zici acum va fi mai rau cand o sa afle ei. Deci mai bine le zici si cred ca o sa inteleaga daca au timp sa te asculte, ca pana la urma ce dumnezeu profesoara mai e si aia?happy nu vreau fundita doar pentru ca stiu cum ewinking nu dau raspuns sa primesc fundita dau unele raspunsuri ca sa primesc altelebig grin