| ZACat99 a întrebat:

Salutare lume..am si eu o problema..de vreo 4 ani ma comfrunt cu ea Parintii mei ma tin inchis in casa nu ma lasa deloc afara...iar daca deschid subiectul se enerveaza... e adevarat ca stau peste 5-6 ore la pc insa daca ma tin in casa nu am ce face si ma tot bat la cap sa nu mai stau la pc..insa nu am ce sa fac..stau doar in casa..de citit citesc cam 1 ora temele le fac..si am note bune Nu stiu ce sa mai fac..imi vine sa ma dau cu capuk de pereti..toata ziua stau inchis si deja mam plictisit.nici macar nu ma lasa sa merg la prieteni sau sa vina ei la mibe...vaa rog ce sa fa? c

2 răspunsuri:
| simonamaria a răspuns:

Aolo.da ce delict ai comis de stai inchis? incearca sa le explici ca asta iti dauneaza si ca s-ar putea sa aiba repercursiuni in viata...adica ceva gen"daca nu socializez s-ar putea sa ma probleme in gasirea uniui loc de munca, in intemeierea unei familii...o sa ii puna pa ganduri.Succes si orice le-ai zice ia atitudine! asa ceva nu e nromal.

| Rebekka97 a răspuns:

Frate! Pleaca de acasa.Nu-i posibil sa te tina in casa! Incearca sa vorbesti cu ei dar din cate am inteles deja ai incercat asta si nu prea ti-a iesit.N-ai vreo alta ruda cu care ai putea rezolva problema?