| RăzvannRăzviii a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o mica problema la romana. Dati-mi si mie va rog 2 expresii/locutiuni care sa aiba in alcatuire cuvantul NORI. Primul raspuns corect primeste funditaaa :* big grin

Răspuns Câştigător
| krlaa a răspuns:

A fi cu capul in nori, a bate cu fruntea in nori ( a fi foarte inalt) si pe viitor daca mai ai de gasit expresii sau locutiuni, iti sugerez www.aforisme.ro. Site-ul acesta l-am folosit eu in clasa a 12-a pentru bac. e foarte bun :)