| Vladasuper a întrebat:

Se apropie sarbatorile de iarna! As vrea sa fac o surpriza matusei mele de anul nou dar am doar 30 lei sunt mica si nu pot sa adun mai mult! Dati-mi va rog un sfat ce surpriza sa ii fac?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cred că deja au venit!
Poate ai bafta să gășești un fular, o pereche de mănuși, ceva.
Crăciun fericit, micuțo!
Pa, pa.

| positivity a răspuns:

Ce frumos din partea ta.
I-ai putea cumpăra mătușii tale o floare (crăciuniţă), pentru că sunt foarte frumoase. Sau, un fular amuzant.

| StayChill a răspuns:

1.De cei 30 de lei poti cumpara materiale (sclipici, o revista etc.).Ia revista, si decupeaza o jumatate de brad din ea.Desfa apoi revista.Va arata ca un brad (trebuie sa o mai indoi sau sa o capsezi ca sa ia forma). Aici intervine partea amuzanta:decoratul. Poti sa ii facu globuri cu sclipici sau carioci, sa il impodobesti cu hartie creponata si sa folosesti hartie autocolanta pentru o stea in varf.
2.Cumpara o revista (nu conteaza cum arata, dar sa fie noua).Pe coperta lipeste o coala alba sau colorata cu una din pozele tale cu matusa ta (poti sa ii faci un bradut in care sa pui poza)si apoi in revista lipesti alte foi albe sau poze cu voi doua. Poti face desene cu oja sclipitoare, cariocu, acuarele, creioane sau orice vrei tu.Le poti da si titlu.
Sper ca te-am ajutat!