| Music_2948 a întrebat:

Stiu ca ar trebui sa zic " Eu nu sunt o fraiera. " in mintea mea, cand ceilalti cred asta, dar nici eu nu cred ca nu sunt fraiera. Nu ma refer la cum arat sau alte lucruri superficiale, ci la felul in care ma port. Sunt prea speriata uneori, ma fastacesc cand vorbesc cu anumite persoane si tremur cand sunt in fata clasei. Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| Lavynya95 a răspuns:

Sa ai mai multa incredere in tine!
Sa poti sa stii ca TU ai incredere in tine!
Pentru ca daca tu crezi in tine, si nu te intereseaza ce zic altii despre tine, atunci vei reusi!
Dar daca iti pasa ce cred altii despre tine Nu!

2 răspunsuri:
| Static a răspuns:

Pai asta nu inseamna ca esti fraiera doar timida, poti scapa de timidtate daca prinzi un pic de curaj sau tupeu, cum vrei :p, e simplu la tabla nu ai de ce sa te rusinezi, gandeste-te ca esti tare si esti desteapta, esti mai sus decat ceilalti din cls. Si daca vb cu cineva si tremuri sau te fastacesti inseamna ca persoana respectiva i-ti place sau te influenteaza. Poate ti-e frica de cineva, sa nu-ti fie! Fi tare, fi curajoasa cand e nevoie. O poti facewinking

| AnaBejenaru a răspuns:

Si eu.desii incerc mereu sa fiu indrazneata si sa nu par timida chiar daca sunt, dar sa stii ca e bine sa fii tu si sa nu imiti pe altii...fii tu insuti si ai sa vezi rezultatele, pentru ca la majoritatea pers. le plac fetele ca tine