| RoOxX a întrebat:

Sunt oare anormală? Am 15 ani şi nu am avut un prieten, nu beau, nu fumez, nu merg prin cluburi, discoteci. Prietenele mele au deja iubit de mult, unele nu mai sunt virgine, beau, fumează, umblă cu tot felul de băieţi, stau în oraş până seara târziu. Sunt nebună eu pentru că în unele seri prefer să văd un film, să stau cu familia, să citesc ceva, să-mi fac griji pentru viitorul meu, decât să umblu cu persoane dubioase?

14 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Eşti mai normală decât crezi. Prietenele tale sunt doar nişte... pungi din plastic *nevertebrate*.

| MenInShadow a răspuns:

Da esti anormala. In zilele noastre, normal e sexu, drogurile,fumatu si bauturile, si unor baieti le plac aceste fete care sunt perverse, care stau noaptea tarziu sa se... prin parc si mai stiu eu pe unde.
Eu nu mai ies aproape deloc afara, decat sa stau cu "prietenii mei" care zic mereu "hai la o bere" sau ceva de genu, sau cand vad ca vin niste adolescenti, cu fetele aproape moarte, de bete sau alte chestii, si se aseaza langa noi, si mai aprind si o tigare.
Mai bine stau in casa, ma uit la filme, ascult muzica, ajut oameni pe TPU decat sa stau afara cu acei golani.
Si stai linistita, nici eu nu am avut prietena, si daca o sa fie ca alea de care zici si tu, si de care ti-am zis si eu, mai bine nu am, nu fac nici un copil, ci infiez 1 sau 2, si gata treaba...

| Andrei233 a răspuns:

Esti tipul de fata ideala, pentru unii.Ai grija sa nu te strici happy

| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,
Eşti un exemplu demn de urmat pentru că ai primit o educaţie excelentă de la părinţii tăi. Bine, dar mai trebuie să ieşi câteodată cu prietenele tale prin oraş, dar nu prin discoteci sau prin alte zone dubioase, voi puteţi să mergeţi la bibliotecă sau prin magazine.Eu nu sunt împotriva băuturii,dar nu este bine să exagerezi cu ea şi ar trebui să bem doar un pahar doar la vreo ocazie, nu mai mult.Iar despre iubit, nu este nicio grabă, ai toată viaţa înainte pentru aşa ceva.

| SMaricel a răspuns:

Da,esti foarte normala. Sfatul meu este sa faci in continuare ce faci acum si sa nu te iei nicioadata dupa prietenele tale.
Iubirea va veni de la sine, asteapta si iti vei gasi iubirea, fii tu insuti! Pa pa.Da mai bine sa te intereseze vitorul tau decat sa te apuci sa faci tot felul de lucruri care mai tarziu vei regreta

| LiveYourLife a răspuns:

Esti absolut o persoana normala
trebuie sa faci exact ce-ti place tiewinking

| Cristiana2011 a răspuns:

Esti o fata serioasa. O fata care stie ce face cu viata ei happy :*! Cat despre prieten poti avea :*! happy Dar nu chestii gen " sex ". bla bla laughing! Mult succes in viata si nu te lua dupa prietenii tai :*! Vei avea mai mult de castigat happy! Funda?

| bombonika18 a răspuns:

Nu tu esti cea anormala, ci prietenela tale. tu esti perfect normala

| OwlEyes a răspuns:

Poate ca inca nu ti-ai gasit perechea potrivita pentru tine.Din contra:abia de la 15 ani in colo incepi sa realizezi ce persoana te poate intelege asa de bine precum un iubit. oricum ai timp destul sa-ti faci unul, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heyla, honey! kiss
Te felicit, draga mea! Te felicit fiindca esti o astfel de fata.Nu ai de ce sa iti faci griji, nu esti deloc "anormala". Este foarte bine ca nu bei, mai ales ca nu fumezi. Faptul ca nu ai un prieten nu este grav. Si eu am avut pentru prima data prieten tot la varsta de 15 ani. Esti la varsta adolescentei,ar fi potrivit sa ai un iubit, insa faptul ca nu il ai nu inseamna ca esti "anormala".Mai devreme sau mai tarziu, o sa apara si un baiat in viata ta.
Eu am 17 ani. In 2 ani de zile, am avut 3 prieteni, dar a fost mai mult o joaca de copii cu toti 3.Nu mi-am inceput viata sexuala; nici eu nu fumez si nici nu beau; nu merg in cluburi decat foarte rar. Si eu am prietene si colege care se regasesc in descrierea pe care ai facut-o si tu. Dar ma bazez pe faptul ca fiecare isi gestioneaza viata asa cum vrea. Fiecare are grija de el si se respecta pe el insusi cum doreste. Eu ma simt norocoasa findca Dumnezeu m-a ferit de astfel de tentatii pana acum. happy
Asa ca, RoOxX...nu esti deloc anormala. kiss Poate ca atitudinea unora fata de tine iti va da de inteles asta, dar tu nu trebuie decat sa ai incredere in tine si sa fii mandra de ceea ce esti!
Take care! >big grin

| Greenday_6879 a răspuns:

Nu esti nebuna deloc...Stai linistita.ai doar 15 ani ai toata viata inainte sa iesi sa te distrezi sa ai prieteni, si prietenele tale.care fac toate lucrurile astea, poate mai incolo o sa regrete...ca au pornit cu drumul acesta de pe acum

| razvy91 a răspuns:

Nu, nu esti deloc nebuna. Din potriva, o fata normala si care vrea sa faca ceva in viata nu bea, nu fumeaza, nu umbla cu persoane dubioase, nu sta tarziu afara etc...Prietenele tale sunt intr-un fel anormale. La varsta ta e normal ce faci. Pe la 17-18 ani o sa simti si tu nevoia sa faci acele lucruri ( o parte). Nu te ingrijora ca nu tu esti cea anormala. Si eu sunt la fel ca tine, chiar daca sunt baiat. Uite, daca vrei sa mai vorbim... Id.tomy.razvy91. Succes in continuare si multa sanatate.

| anonim_7582 a răspuns:

Buna rox,din punctul meu de vedere esti o fata cat se poate de normala la varsta ta,indiferent ce fac cei de langa tine,prietenele tale,totusi ai o varsta frageda,esti micuta,care la varsta asta e bine sa inveti,sa te joci,sa te distrezi impreuna cu ai tai, nu iesind prin cluburi sau fumand, daca vei face asta iti vei da seama ca nu'i nici; o distractie.si e f bine sa ramai virgina pana cand vei cunoaste pe cineva si de care sa fii sigura ca te iubesti si indiferent de situatie el va ramane langa tine,si cel mai important trebuie sa simti tu cand sa faci asta,nu la cererea baietilor! sfatul meu e sa ''rupi'' legatura cu prietenii tai care fumeaza, beau, fete ce nu mai sunt virgine.nu stiu, dar cred ca te'ar influenta negativ!
sper sa-ti fie de ajutor aceste cuvinte!

| sylvyano a răspuns:

Bv roxi:*
esti cat dse poate de normala