| Andreiu68 a întrebat:

Vinerea asta 3 prieteni au propus sa mearga la mare si au zis ca sa vin si eu.Problema este ca mama si tata nu cred ca sunt de acord ca sa ma lase.Vineri seara plecam pe seara si ne intoarcem duminica mai pe seara.Deci nu ar fi cine stie ce, 2 zile stau, dar nu cred ca o sa ma lase.O sa plecam cu masina la mare in Costinesti.Ce as putea sa le spun parintilor ca sa ma lase si pe mine? Daca plec plec din banii mei, nu le cer parintilor.Raspunsuri vreau

2 răspunsuri:
| Ally20Alexandra a răspuns:

Pai...contează și ce vârstă ai... dacă ești destul de mare si de încredere (poate le este teamă să nu îți faci de cap pe-acolo, doar știi cum sunt părinții happy ), in cazul asta nu văd de ce nu te-ar lăsa. Incearca să le castigi încrederea, promite-le ca totul va fi bine si eu cred ca nu vor fi împotriva.

| xEdyyBz a răspuns:

Incearca sa le spui ca te duci cu mai multi prieteni (desigur pe aceii prieteni sa ii cunoasca si ea bine ) si le dai numele lor. Poate asa prinde mai multa incredere big grin