| alexandradlr a întrebat:

Voi va certati des cu parintii si cand va certati cum o dregeți sa fie bine?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un copil cu educatie buna si respect pentru parinti nu se va certa niciodat cu parintii lui, dimpotriva, le va purta intotdeauna repsect si nu se va certa cu parintii, ascultand si executand tot ceea ce parinti il roaga sa faca, fiind numai in interesul si spre binele copilului.
Nici un parinte nu-si va pune copilul sa faca rele, sa fure, sa insele, sa minta ori sa consume droguri sau alcool, asta este calr, deci nu ai de ce sa te certi vreodata cu un parinte, fiindca nici un parinte nu doreste raul copilului lui.

Personal, mi-am ascultat intotdeauna parintii, indiferent ca mi-a convenit sau nu, am facut intotdeauna ceea ce mi-au cerut, fiindca ei au avut intotdeauna dreptate si mi-au vrut binele, lucru care s-a confirmat peste ani, dat fiind pozitia inalta si situatia familiara si materiala, pe care le am azi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu mă cert cu ei.

| Hyperion7 a răspuns:

E normal sa nu te înțelegi cu ei intru totul, mai ales că vorbim de două generații diferite cu mentalități diferite.
Pur și simplu incerc sa mă fac că nu aud când se iscă ceva, pentru liniștea mea interioara, țin la eawinking