| Fitzedive a întrebat:

Vreau niste statusuri noi,frumoase si dragute despre fericire,tristete, adevar sau minciuna.

5 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

- Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

- Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

- Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

- Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

- Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.

Fericirea mea a fost mereu arma mea de fier tristetea care lupta pentru rautate niciodata nu mia invins fericirea!

1.A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
2.Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca s-a intamplat!
3.Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…
4.Grea e viata unui peste Cand traieste pe uscat, Dar mai grea a unei fete Cand iubeste un baiat!
5.E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…
6.Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
7.Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…
8. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…
9. Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine!
10. Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita…
11. Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea…
12.As vrea sa colorez padurea,
Sa pot s-o fac in mii de feluri,
Sa pot sa intseleg iubirea,
Ce se coboara dinspre ceruri!
13.Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
14.Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "
15.Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…
16.Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…
17.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine.
18.A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.
19.Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi...
20.Deseori zambetul celui care sufera e mai trist si dureros decat lacrimile celor ce plang!

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| EgoFiet a răspuns:

-Ai distrus un peisaj plin de culoare. L-ai innegrit si doare, acum e fara soare.♥

-Poate ca m-ai mintit, m-ai inselat, dar esti singurul pe care l-am iubit si il iubesc cu adevarat! happy

-Nu-mi spune că te vei schimba, nu te cred. Nu ai știut să apreciezi dragostea mea, dar în viața toate se plătesc, nu uita.

-De azi, nu îți mai spun pe nume. Ești doar o cunoștință, nu cineva anume.

-Nu plânge, zâmbește, vei vedea, va fi bine, că după atâtea ploi apar și zile senine!

-In inima mea tristă, tu vei zâmbi mereu. și crede-mă. fără tine nu mai sunt eu!

-Te văd acum pe stradă ținând pe-altcineva de mană. Vrei să mă uiți dar dragostea o să rămână!happy

-Și cum ar putea să nu îmi fie dor. de clipele când mă strângeai în brațe, și îmi șopteai "te ador"?

-Mândră și mulțumită de mine, special pentru alea care mă vorbesc de "bine"

-Vreau să mă remarc, să nu fiu cicălită. Să rămân mereu o puștoaică cam trăsnită!

-O veșnicie doar pe tine te-aş iubi, clipă de clipă, ceas de ceas, zi de zi!

-Poate nu mă compar cu ea. Știu, arată super bine. Cel putin. eu nu am sânge de Curvă în mine!

-Mi-am dat seama din prima și nu e de mirare... Că ești mai zdreanță decât preșul mă-tii de la intrare!

-E prea târziu acum, nu mai cred în vorbe goale. fără fapte. cuvintele tale sunt banale.

-Nu are rost să plângi. fii tare, doar ești domnișoară-n toată firea. Nu-ți umezi, iar, fără rost, privirea!

-Abia aștept să îți văd fața plină de uimire... Când o să îți demonstrez că pot și fără tine!

-Am învățat să zâmbesc, când tot`înăuntrul meu se prăbușește! :]

-Uită-te cine-a fost lângă şi cine a plecat, cine s-a întors după ce l-ai scuipat.

-Şi eu am plâns, şi eu am râs, şi eu am răbdat. Însă şi cu lacrimi în ochii tot am luptat

-Poate să plouă, să ningăa, să fulgere, să tune. eu fac doar ce simt. nu fac ce mi se spune!

-Pe aceeași banca-nvechită, te-așteaptă o inimă nefericită.

-Amintește-ți cu câtă ușurință m-ai lăsat. Am promis și așa o să fac: nu merită sa plâng după un băiat.

-A fost un inceput frumos urmat de un sfarsit urat. Dar orice sfarsit isi are un nou inceput.

-Nu e ceea ce pare! Aparenţele, ştii bine, sunt înşelătoare.

-Şi când nu mă simt bine, TU eşti cel mai bun medicament pentru mine! ♥

-Sunt genu de fată ipocrită, genu de fată care știe să mintă că-i fericită.

-Pe dinafară mă prefac că totu-i bine. Chiar dacă am pe suflet ceva care mă reţine.

-Întotdeauna să zâmbeşti, nu se ştie pe cine cucereşti!

♥ Nu am nevoiee de tinee` [-x Da` am nevoiee de noii` love struck

♥ ~ Nu eşti primul` care pleacă Da` eşti primul` sincer care aş vrea ca într`o zi să se întoarcă ● Te iubesc ●love struck ~

♥ Sunt departe de tine şi`mi este forte greu!puppy dog eyes Te rog să nu mă uiţi că eu te voi iubi mereu! love struck

♥ | The love I have for you, All the words I've said are true, I can't live without you I'm not me without you! | ~ :X ♥big hug

● E o poveste fără nume şi fără autor! happy

Priveşte`mă in oki spune`mi ce vezi? thinking De fapt ce poţi să vezi prin nişte ochi verzithinking Mă vezi pe mine Am păşit spre altă lume :->Vezi un copil Vezi copilul din mine big hug

♥ Nu e nevoie de cuvinte Ca să vezi ce simt eu! big hug Hai să facem schimb de replici vei vedea ce simt eu! :->

Aş putea spune zeci de mii de cuvinte Să te facă să te simţi mult mai bine Dar degeaba ştiu că nu`I de`ajuns

Eu şi tu suntem perfecţi într`un cadru imperfect! :-x

Şi tot ce am mai frumos e doar din vina ta! ♥

N`avem ce să vedem la televizor Mai bine facem noi un film in dormitor Pun pariu c`o să ne placă Dacă nu mai încercăm o`dată :-J

Şi ce dacă plouă nouă ne convine, Să plouă nouă nopţi şi nouă zile Nouă ne convine! :X

You are the one for me! :-x

I don`t know how to read the sky
Remember I am by your side

Stau cu telefonul` Aştept să sune Mă întreb ce m`a atras la tine :X Poate cele 2 glume bune Poate nu, Poate doar tuu` :*

Eram copii şi legam ceva ce nu credeam că va ajunge departe.

Doar tu mi-aduci soarele când pe cer sunt norii :X.

Sentimentele nu pot fi puse pe balanţă [-x Nu ne poate despărţii nici`o distanţă :X Suntem suflete pereche mereu in zbor Am nevoie de tine, ingeru` meu` păzitoor. :X:X

♥ Tu no te imaginas lo que siento por ti
Como me ases falta quando estas lojos de mi
Si tu me dejaras no sabria que ser :-s
Pido a Dios es el momento nunca jegue [-o<
Que proteje nuestro amor :*
Como tu no existes en dos :X:X.

♥ Hasta el fin del mundo te ira buscar
De ti nada me puede separar [-x
Crusaria los siete mares hasta jegar a ti
Hasta el fin del mundo te seguire
Donde sea que estes eu te encontrare
Nada es mas importante
Que vivir junto a ti. :*:*

Cause I was born to tell you ‘ I love you! ‘ :X:X.

♥ Baby, Tell me how can I tell you That I love you more than life. :X:X | I love to be loved by you. | :X

♥ Ai fost, eşti şi vei rămâne Eroul ce`l Iubesc
Promite`mi că vei fi şi mâine cel pentru care eu trăiesc.

Când nu mai am scăpare, un singur gând mă mai salvează
Că tu exişti acolo, singurul care contează

♥ Nu am uitat că ai fost mereu când mi-a mers greu
De asta te-am declarat "Eroul meu" …

Te iubesc! | Ma jur |

Come with me, come with me, I’m your angel Every day, every night, in my shining heart.

Sunt doar un om, un visător, sunt doar un om... ce te iubeşte enorm :X.

Privirea ta poate să schimbe tot Pentru orişicine, tu eşti un ANTIDOT.

♥ TE IUBESC, sunt de necontrolat. =p~
♥ TE IUBESC, te vreau la mine in pat
♥ TE IUBESC, te vreau in fiecare seara,
♥ TE IUBESC, este ca prima oara.

Cu vederea la sentimental ce îl ai
Te simţi mai bine decât în rai
Asta este dragostea cu adevărat
Orice detaliu este foarte important!

Ştii. eşti cel mai mic câştig, Dar totuşi o COMOARĂ!

Şi tu şi el si voi amân2 suflete pereche!

În sufleteul meu nici`o`dată nu sunt solo, Tu eşti mereu acolo!

Te iubesc! Nu arunc cuvinte înainte [-x Că e lucru ce se simte Nu zis prin cuvinte

♥ Îmi doresc să trecem prin război noi doi! … doi copii care visează la soare după ploi!

● Ia`mă de mână şi să facem o plimbare; Să fii doar tu cu mine; Pân` la răsărit de soare; Fără preteni, fără bani, fără timiditate; Fără telefoane mobile si apeluri ratate ●

Sper sa-ti placa =)

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa