| anonim_4396 a întrebat:

am scos bani de la banca acum 4 ani si am platit doar cateva rate ca sa zic asa acum cu un salariu de 25 de milioane mi ar putea da credit bancar pentru nevoi personale as vrea sa stiu sigur de la persoane care au caz asemanator sau care stiu astept raspuns.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clara, nu ai restituit integral imprumutul? Daca este asa nu cred ca o sa primesti un alt credit, figurezi in evidentele Biroului de Credit ca rau-platnica si toate bancile te verifica la acest birou. Numai bine!

| andreea3216 a răspuns:

Din ce spui, nu ai achitat acel credit si ai ramas cu restante care sunt evidentiate la Biroul de credit, in mod sigur nu poti sa mai iei un credit de la o banca din Romania, pe o perioada de cel putin 5 ani din momentul in care ai intrat in evidenta lor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna pe criza asta tu esti sigură că poți plătii la timp rata la bancă? Că poate acum cîștigi 25 de milioane, dar "mîine" vei m ai avea acelasi salariu? Este o decizie personală pe care tu o vei lua, dar fi atentă să nu te complici m ai mult.

| MinteCreatza a răspuns:

Ai platit toate ratele? Le-ai platit la timp? Daca da, poti primi un credit, nu vad de ce nu ai putea. Important este sa nu ai plati restante.