| PetrescuDelia a întrebat:

In urma cu ceva timp bunicul meu mi-a dat o suma de 10000 euro pe care i-am bagat pe cec. Mentionez ca am 17 ani. Din cate am inteles de la banca respectiva nu am voie sa scot banii pana nu implinesc 18 ani. Daca eu nu am voie, parintii mei au voie sa scoata acesti bani? (Funda)

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de clauza scrisa in contractul incheiat la constituirea depozitului.Adica intreaba-l pe bunicu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum e facut contul, daca ei sunt imputernici asupra contului si nu exista vreo clauza atunci ei ii pot scoate

| FlorinCiokan a răspuns:

Nu stiu cum ai completat tu atunci cereriile. Sigur a semnat cineva pentru tine daca tu nu aveai voie. Cine a fost cu tine cand ai bagat banii la cel si a semnat acea persoana are voie. posibil si altele dar aia e baza.