| fortzalimma7 a întrebat:

Dacă iau un pachet de țigări și vand câte o țigară cu 2 lei(și într-un pachet sunt 20) pot sa-mi maresc profitul de la 16/20 lei un pachet obișnuit pana la 40 lei?

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Nici dracu nu îți dă ție 2 lei pe bucată, crede-mă. Pentru că tu le vinzi la negru, nu plătești impozit. Tu ca "infractor" trebuie să dai mai ieftin decât la magazin. Așa funcționează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Da
2. este ilegal (plus ca ai avea nevoie de PFA/SRL si sa platesti impozit pe profit, si nu cred ca ai)
3. cum adica profitul de 16/20 lei? adica iei de undeva gratis pachetele?

| fortzalimma7 explică:

Maresc* fmm tastatura

| fortzalimma7 explică:

Da le iau gratis