| covacix a întrebat:

Lucrez in invatamant, dar in martie trebuie sa intru in somaj...Am un an jumate vechime. Cam cat mi-ar fi somajul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Legii nr. 76/2002, cu modificarile si completarile ulterioare, art. 39, alin. 2 si art. 33^1, indemnizatia de somaj va fi de 375 lei. Numai bine!

| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
Din câte știu, și din câte am auzit, vei avea un an șomaj.
Vei primi lunar câte maxim 300 de ron timp de un an.
Mai multe informații o să primești atunci când iți vei depune dosarul pentru șomaj.

Toate cele bune!happy

| DanDannn a răspuns:

Depinde de salariu.este cam 75% din salariu.Asa stiu eu...

| Gecko a răspuns:

Ce vechime ai si ce salariu? asa se calculeaza somasul. daca imi spui calculez. laughing