| DenimM a întrebat:

Mi-am facut un card de cumparaturi la BT, mi-am achizitionat ceva in rate. Problema este alta, am scos de pe el o suma de bani pentru ca am avut nevoie.
In cat timp trebuie sa pun la loc suma respectiva fara sa-mi bage penalitati?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

0 lei daca rambursezi suma utilizata pana in 25 ale lunii urmatoare

| lpavel a răspuns:

Daca banca plateste acel ceva achizitionat in rate cu banii de pe acel card atunci trebuie sa pui banii inapoi pana cand banca va trebui sa plateasca acel ceva cu banii extrasi de pe card, daca nu va putea plati atunci vei fi sanctionat de magazinul respectiv, banca n-are nici o treaba cu tine! Deci daca acel card nu e legat de nimic prin care banca ar trebui s-o foloseasca la plati atunci pui banii inapoi cand vrei dar daca nu ai nici un ban pe card atunci in maxim 3 luni trebuie sa pui ceva bani pe ea ca de nu iti amana cardul!