| aead a întrebat:

am vazut ca tot se vorbeste de preoti ca sunt hoti si au salarii mari, dar de pastorii din biserica baptista, penticostala, ce credeti?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Astia nu cer bani sub pretextul ca se construieste cine stie ce catedrala.Ba mai presus de asta.Sunt si scutiti de impozit la salariu.Ma refer la astia ai nostri ortodocsi.

| T0T a răspuns:

La noi in Romania, e normal sa stim de preotii ortodocsi si acestia sa isi umple buzunarele ceva mai bine, pentru ca religia asociata acestui neam e cea crestin-ortodoxa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu chiar crezi ca exista persoane care ''lucreaza''in ziua de astazi fara sa fie platiti?-bineanteles in afara de sclavi (sclavia moderna) INSA ACI NU E CAZUL-aici slujitorii bisericii incearca sa te faca un sclav al RELIGIEI(BINEANTELES, din cea a carui el ''slujeste'' si este platit-caci inima nu il lasa sa te indrume spre un alt cult decat al lui pentru ca exista CONCURENTA) ASFEL.
Nu toti sunt hoti (pentru ca exista si oameni de CALITATE nu numai de ''cantitate'', putini dar tindsa sper ca mai exista...) pe cand de salariu nu stiu ce sa zic...