| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am pământ și vreau să plantez 2 hectare de nuci. Oare ce costuri sunt? Cât ar produce după 8 ani? Se acordă fonduri europene oare? Mulțumesc.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O plantatie de nuci la 8 ani abia incepe sa produca. Productia depinde de sol, de soi, respectiv si de locul unde e plantatia.

Fonduri europene nu poti obtine pentru o asemenea plantatie, fiindca rezultatul investitiei se intoarce (financiar) cu mult dupa perioadele de acordare a subventiilor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se acordă.