| Lester23 a întrebat:

Salut. As vrea sa imi fac un credit (2-3k euro). Tin sa mentionez ca am ani de munca insa din aprilie 2022 nu am lucrat căci trebuia sa ma ocup de facultate.
Anul acesta din martie am contract de munca perioada nedeterminata.

Pot sa imi fac? Stiu ca ei cer minim 3 luni vechime la acelasi angajator (ceea ce am) si un an vechime in munca.

Am ani de vechime dar in 2022 am fost pe repaus, doar.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu aici o sa primesti raspunsul corect si sigur.
Uita-te pe finzoom.ro la mai multe banci, fa o lista cu cele mai convenabile pentru tine (cu DAE cea mai mica) si du-te la prima de pe lista si vezi daca indeplinesti conditiile. Daca nu le indeplinesti acolo du-te urmatoarea, etc, pana gasesti una care iti acorda creditul in situatia ta.

| Frank51 a răspuns:

Poți să faci.