| Alexandru_Tudor_1991 a întrebat:

Salutare.
Locuiesc la parterul unui bloc de patru etaje.
Doresc sa imi deschid un service gsm,si vreau sa stiu daca este posibil sa primesc aprobare,pentru a imi monta o scara care sa faca accesul in apartament.
Blocul este inconjurat de trotuar, dupa care urmeaza vreo 3-4 metri de spatiu verde.
Sunt sanse sa primesc aprobare pentru asa ceva?
Multumesc Frumos

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asta doar primaria localitatii tale ti-o poate spune precis.
In orice caz am vazut mai multe situatii de acest fel, in care la parterul blocurilor s-au deschis magazine sau birouri (notari, avocati, etc).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In principiu, da. Pe langa aprobarea primariei trebuie sa ai si aprobarea asociatiei de proprietari si a vecinilor nemijlociti.