| Mario16351 a întrebat:

Știe cineva ce-mi trebuie sa aduc haine din Turcia și ce preț au hainele acolo?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu avem de unde sa stim ce preturi sunt acolo, difera de la magazin la magazin de la bisnitar la bisnitar
cei care au afaceri aici in Ro in acest sens au cunostinte acolo in Turcia, colaboreaza de multi ani cu aceia si iau la preturi preferentiale marfa
o cunoscuta de a mea face asa ceva acum detine 3 magazine aici, dar nu-i cunosc eu parghiile, este "afacerea" ei si ea si-a dezvoltat reteta ei pe care nu o spune lumii pe stradawinking
ca persoana noua in domeniu nu stiu cat de rentabil va fi pentru tine!
este ca si cum eu m-as apuca acum sa cumpar 3 masini sh spre a le vinde dar altii fac asta de 20 de ani, eu voi cumpara de la aceleasi parcuri din afara cu siguranta la un pret ceva mai mare decat cei care au relatii "amicale" cu acele parcuri de zeci de aniwinking
cam asa este in afaceri, se tine cont nu de sentimente ci de cunostinte! dar nu este un postulat ce am zis
mult succes

| Violleta2022 a răspuns:

Sa ai facturile de import de la furnizorii de acolo si sa platesti taxele vamale si TVA, la intrarea in Romania.

Preturile sunt in euro (sau dolari americani), in functie de calitatea marfii dar si de cantitate, depinzand strict de tine cat de bine stii sa negociezi cu furnizorul de la care cumperi marfa.

| CalinaXandra a răspuns:

Pentru magazin? Sau vrei sa faci bișniță? În primul rand, transport și factura pe tot ceea ce aduci, autorizații și asa mai departe. Ca sa fie totul legal și în ordine