| withoutme a întrebat:

Va salut. de ce am nevoie pentru a deschide o firma de securitate/paza, atestate si ce mai este nevoie? multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| price a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti faci firma sa o inregistrezi, apoi trebuie sa primesti aprobare pentru aceasta practica care presupune securitate si raspunderea in fata legii, deci trebuie sa stii care sunt legiile, sa stii legislatia, dupa care iti trebuie un sediu care poate fi si la tine acasa, de un contabil, iar pentru angajarea fortei de munca iti trebuie echipament si masinii de interventie, sa le faci un instructaj apoi sa semneze protectia muncii, iar iei trebuie sa aiba deja atestatul, sau sa le oferi posibilitatea de a face acest atestat in cadrul firmei dar pe banii lor, oferindule apoi un loc asigurat. Eventual ar trebui sa contractezi o institutia care se ocupa de acordarea acestora, si iti mai trebuiesc bani pentru a castiga licitatiile privind obiectivele pe care urmeaza sa le pazeasca firma.