| larisuk_2106 a întrebat:

Ce medie ati avut anul trecut?

Răspuns Câştigător
| lavinik a răspuns:

9, 64

44 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Aritmetica? geometrica? ponderata?

| Bitzy a răspuns:

9, 75 u?

| TeoPT a răspuns:

10.

| Ramona1 a răspuns:

Pentru ce te ajuta asta?

| AdelinaC a răspuns:

9. 90 clasa a10-a

| lavinik a răspuns:

Eu am avut 9. 00

| Nicoleta a răspuns:

9,05

| Nicoleta a răspuns:

@sido230stm
Pe mine chiar nu ma deranjeaza ca mi-ai dat stupid, dar nu cred ca toti care au postat la aceasta intrebare, au facut-o cu scopul de a se lauda( eu cel putin nu m-am gandit la asta si nici nu cred ca ma pot lauda)
Nu vad de ce esti impotriva celor cu medii mari.

| Nicoleta a răspuns:

Sido230stm
Bineinteles ca cel mai important e ce ai in cap, dar de multe ori, ceea ce stii se vede in note.Nu afirm ca e valabil in toate cazurile, dar hai sa fim seriosi. unul cu media 5/6 pe linie nu are cum sa fie la fel ca unul cu media de peste 8.
Dupa cum vezi, de medii depinde totul.media de la bac, din anii de gimnaziu/liceu.Nu ai auzit niciodata de persoane care pentru o sutime nu au intrat la facultatea dorita?

| Nicoleta a răspuns:

@blabal
hai sa incheiem discutia.am inteles ce vrei tu sa spui si sper ca ai inteles si ce vreau eu sa spun.Si eu condamn invatatul pentru diplome sau @tocitul@. dar si media are o importanta.

| blabal a răspuns:

Are vreo importanta media/liceu/facultatea/masteru/doctoratu ai avut/facut NU important este ce iti ramane in bibilica!

| blabal a răspuns:

Eu am dat stupid la cei care si-au spus media.nu sunt invidios ca n-am de ce sa fiu sau pe cine.am dat calificativul stupid pentru ca asa am considerat eu ca se potriveste cel mai bine laudarosilor care iau numa 10, 9, 99... si ei defap stiu doar ce e si in manual/carti/culegeri sau poate gresesc am dreptu la parere nu?

| blabal a răspuns:

Ce doamne iarta-ma sa am cu copii care iau medi mari Bravo lor! eu vroiam sa atrag atentia ca nu au importanta prea mare importanta in viata atat.nu am nimic cu nimeni! e o parere happy

| blabal a răspuns:

9. 77 e folositor amuzant inteligent la fel si 9. 71Si9. 50, 9. 00, 9. 93, 9. 82 sunt inteligente si folositoare 10 cel mai folositor amuzant inteligent din toate si bomba 9. 64 castiga.hai ca sunteti prea tari oameni buni laughing)))))))))))))))

| blabal a răspuns:

Multi invata dor pentru medi/note/diplome...eu sunt se parere ca nu scoala te ridica ci ambitia curajul motivatia si nu in ultimul rand pofta de viata(fericirea). degeaba inveti si te zbati o viata intreaga daca nu sti sa te multumesti cu ce ai si sa pretuiesti viata ta si a celor din jurul tau.

| blabal a răspuns:

Scoala din Romania e aproape inutila dor ce mai din cei buni reusesc sa se afirme la noi. 80% din cea ce te invata sunt lucruri nefolositoare. se pune foarte mult accent pe teorie si redarea informatilor din carti. dar asta nu e vina elevului sau a unor profesori ci a conduceri acestei tari care ne vrea prosti.si investesc sume modice in educatie.de parca nu copii acestei tari sunt "viitorul de maine".

| 인스피릿 a răspuns:

10.
Si mie se pare ca cineva invidios a dat stupid si nefolositor tuturor.

| 인스피릿 a răspuns:

@blabal
Nu se lauda nimeni. Pur si simplu am raspuns la o intrebare. Sa stii ca sunt elevi, daca pot zice asa, carora chiar le pasa de viitorul lor si isi dau silinta sa reuseasca. Nimeni nu sta toata ziua cu nasu-n carti. Pur si simplu, unii tin minte din clasa. Dar se pare ca cei care nu reusesc sa retina nimic rad si isi bat joc de cei silitori. Oricum, le e ciuda. Nimeni nu vine aici sa se laude. Fiecare cu cat poate, daca tu nu poti mult, nu inseamna ca altii nu pot.

| DrummerGirl a răspuns:

Ladynight, nu poti avea media 9, 99. ori 10, ori 9, 98 happy, dar 9, 99 nu exista laughing))))

| madalicious a răspuns:

9. 71.happy Vrei sa`mi vezi carnetul?laughing)

| AnnaMariaaa a răspuns:

9,11

| KellyGreen a răspuns:

9, 77

| escroaca a răspuns:

9. 00

| Gandacelu a răspuns:

9, 93 premiul 1 happy

| xoxogossipgirl1 a răspuns:

9, 82 tu?

| doar.pt.voi. a răspuns:

8, 33hee hee nu m-am dat pe invatat de loc.

| georgyana98georgy a răspuns:

9,78

| SensiBlu a răspuns:

9. 83

| MidnightSun a răspuns:

9. 73