| alexandra5stefan a întrebat:

Exista facultate in Sibiu ...pe pictura bisericeasca?

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, dar există în Iași.

| IceRope a răspuns:

Nu există așa ceva. Pictura bisericească este oricum imagistică SciFi și ar trebui să faci cursurile cu Oracolul din Matrix.

| 777sebi a răspuns:

Există mai multe universități în Sibiu, dar nu sunt sigur dacă există o facultate de pictură bisericească în mod specific.

Universitatea "Lucian Blaga" din Sibiu este o universitate publică care oferă programe de licență, masterat și doctorat în mai multe domenii, inclusiv arte. Ar puteți verifica dacă universitatea oferă o facultate de pictură bisericească sau dacă există un program de studii care ar putea include acest subiect.

De asemenea, ar puteți contacta Biserica Ortodoxă sau alte biserici din Sibiu pentru a afla dacă există o școală sau un program de studiu dedicat învățării artei de a picta biserici.

Sper că acest răspuns ți-a fost de ajutor.