| anonim_4396 a întrebat:

Am o masina adusa din Germania care in Romania au avut 2 proprietari, eu sunt al treilea. Mi s-a spus ca pentru a o imatricula imi trebuie ambele adeverinte fiscale de la ambi fost pproprietari pentru a o putea imatricula pe numele meu definitiv. Problema este ca fiscalul de la primul proprietar din Romania expira, si nu prea mai pot da de aceea persoana sa-mi scoata unul nou. O sa fie probleme la imatriculare daca o imatriculez dupa ce expira acel fiscal al primului proprietar? Pentru ca de la al doilea proprietar pot scoate oricand unul nou. Am inteles ca daca o trec la primarie pe mine si scot foaie de la primarie, mi s-a spus ca nu mai am treaba cu fiscalurile vechi. Va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca dai niste bani pe la primarie te rezolva ei. Nu ai cum sa umbli dupa vechii proprietari si mai ales normal e sa iti ceara actele ultimului proprietar, e prost ala care a zis ca e necesar de la ambii actele respective.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu tine ti a spus ca ai nevoie de la ambii, ai nevoie doar de la ultimul, nu ii pasa nimanui de primul proprietar ci doar de cel de la care ai cumparat-o