| denisap a întrebat:

Cine poate sa imi spuna si mie cum trebuie sa procedez pentru a-mi transfera dosaru pentru obtinerea permisului de conducere in alt judet? Am facut scoala de soferi in Bucuresti si am sustinut si examenul auto acolo, eu fiind din alt judet, dar avand viza de flotant. In urma probei de traseu am fost declarata raspina, iar in scurt timp viza de flotant mi-a expirat. Nu mai am posibilitatea sa-mi fac alta si vreau sa-mi mut dosarul la mine in judet. Credeti ca ma puteti ajuta cu ceva informatii? astept un raspuns urgent! Multumesc!

1 răspuns:
| Ahile585 a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie ca si tine, vreau sa iti spun ca e foarte complicat ceea ce vrei tu sa faci, sfatul meu e sa iti faci un nou dosar pentru permis, nu mai platesti 30 de ore de conducere pentru ca ai notiunile de baza, deci nu te costa la fel de mult ca primul dosar si nu te complici, BAFTA.