| djghyo a întrebat:

Buna seara, am un golf 4 1.4 16 valve. Am o problema pe care nu o pot rezolva, nu mai am lumini in bord si la celelalte butoane in momentul cand comut pe pozitie comutatorul,am scos intensificatorul de lumini si am facut punte la firele de la mufa si s-au aprins, am montat inapoi intensificatorul, toate bune si frumoase pana a doua zi cand nu au mai functionat din nou, sigurantele fiind bune amandoua. Am incercat sa fac punte din nou si mi se incalzea firul de iesea fum, pana s-a ars siguranta. Nu inteleg de ce si cum sa-i dau de capat.Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Exista un scurt circuit in board!
Cheama un electricina sa-ti desfaca bordul si sa vada ce este stricat/ ars in bord ca sa-ti poata repara masina.
O siguranta arsa nu scoate fum, dar niste fire scurtcircuitate, da.

| f1635 a răspuns:

Circula ziua. Acum pe bune : vezi ca firul e prea subtire pentru consumatorii mari.

| Ionescu10567 a răspuns:

Ai un șoricel care se joacă și undeva fac masă firele, cel mai practic e să vizitezi un electrician!