| Alepa a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare. Este legal sa imi pun becuri xenon pe masina? Sunt posesor de Vw Passat B5.5 si pe faza scurta are lupa trebuie mers la RAR sau le pot pune asa?

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Daca ai lupa, spalator de faruri si auto-leveling la faruri poti pune xenon. daca iti lipseste oricare din astea, RAR nu iti va da omologare. daca le ai pe toate, nici nu ai nevoie de omologare. in caz ca te opreste, daca ai toate cele mentionate nu are ce sa iti zica.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Noile faruri trebuie omologate de RAR si trecute in cartea de identitate a masinii, in caz contrar poti fi amendat.