| numesiprenume0 a întrebat:

Ce părere aveți de benzina standard de la Rompetrol? Este bună? În comparație cu cea de la OMV cum vi se pare? Funda!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu intru doar la Socar. Dar conduc in principal diesel-uri, iar acolo am cea mai "sportiva" motorina. Trage masina bine cu zeama lor, dar recunosc, si consuma.
Cand alimentez de la Petrom/OMV consuma mai putin, dar nu mai 'fuge' cum m-am obisnuit.
Cu motorina de Rompetrol fuge ok dar am mai auzit rateuri, ceea ce nu imi place.
Benzina am pus la nimereala de peste tot, inclusiv de la Lukoil. Aia de Petrom parca nu imi da toata puterea motorului.
Poate gresesc, dar Rompetrol parca n-a prea investit in benzinarii, in ultima vreme. Le vad oarecum invechite, iar experientele cu rateurile (pe diesel) ma fac sa ii cam ocolesc. Am alimentat cu Efix in concedii, si tot nu-mi placea cu merge (dieselul).
Deci raman pe Socar cu tot. Benzina standard e buna, am alimentat si premium (atat benzina cat si motorina), si n-am observat diferente, deci raman pe standard.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pun de oriunde mai puțin LUKOIL și nu au fost probleme.

| Buzi213 a răspuns:

Cea mai buna benzina standard e la Petrom, restul nu imi plac, numai de la Petrom bag