| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se par mașinile Ford Puma Hybrid?
Are cineva o astfel de mașina?
Mie mi se par superbe, mai ales cele verzi. ❤️

https://ibb.co/TTs24cM

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Imi place Fordul, dar Puma e prea "marunta" pentru mine.
Mustang, Explorer, F150, Focus, Kuga si Mondeo sunt pe placul meu.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunt masini dragute, nu prea potente si nu cred ca fiabile, nu am fost niciodata de acord cu downsizing-ul impus cumva de nemti si apoi copiat de ceilalti.
Din punctul meu de vedere un motor de 1000 cm3 turbo pe o caroserie de 1300 kg este un FAIL, fara discutii mecanice, un motor prea mic si de cele mai multe ori va fi turat si fortat pentru "bagajul" pe care-l are de tras!

Masina din imaginea postata de tine este ford puma ST(banuiesc ca varianta mai veche, pentru ca acel verde nu se mai gaseste pe modelele noi, nu am cautat probabil acum se comercializeaza variante facelift), este varianta sport, cea mai puternica din gama! Aceasta da pot spune ca este si draguta si puternica, incepe de la 35.000 euro cu cateva optiuni adaugate se duce in 37.000 euro, nu e un pret inspaimantator dar nici pentru toata lumea, daca tinem cont de acceleratia 0-100: 6,7s cred ca printre cele mai ieftine masini raportat la aceasta acceleratie. Cu toate acestea nu stiu daca pretul de 35-37k euro este pentru toti.
As alege puma ST fata de un audi/vw/skoda/bmw sport sh? da, oricand!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu in principiu am o parere buna despre Ford.
Puma e dragalas.

| relian a răspuns:

Stift, masina comuna, nu vad nimic deosebit, sau cum spui tu superba laughing ce oi vedea tu superb la masina asta eu nu vad.
Dar acu, fiecare cu durerile lui, scuze cu cei place, voiam sa zic.Banui ca iti place culoarea laughing