| savaş98 a întrebat:

Salut,cat dureaza sa inmatriculez o masina? Masina este pe Romania si vreau s-o inscriu tot pe Romania. Cam cat dureaza?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Programare pe internet - aproape 3 luni pana prinzi loc, apoi cateva ore la ghiseu, si minim 2 ore pana cand primesti inapoi actele, si noile numere.
Pana iti vine randul la inmatriculari, trebuie sa vizezi fisa si contractul la primarie, apoi sa platesti o taxa la cec sau posta, pentru certificat.
Vezi sa ai itp valabil mai mult de 6 luni la data inmatricularii, altfel te refuza. Eu a trebuit sa il refac, desi expira in ianuarie, ca sa pot inmatricula masina in octombrie.