| En3Rgi a întrebat:

Pot vinde o mașină care este pe numele tatălui meu? El este ocupat cu munca si a spus sa ma ocup eu de ea, dar nu stiu daca se poate sa fac eu contract de vânzare cumpărare cu cineva care vrea sa o cumpere, eu nefiind proprietarul acestei mașini.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, dar numai daca tatal tau iti face o procura speciala, autentificata la un notar public, prin care te imputerniceste sa vinzi masina.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti, daca tatal tau iti face imputernicire notariala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti face o procura

| JicaContra a răspuns:

Cred ca in momentul asta... trebuie sa gasesti un notar care sa lucreze si habar nu am daca notarii sunt sau nu lasati sa lucreze

pentru ca singura solutie e cum ti s-a scris mai sus sa iti faca procura la notar, in plus asta si costa, in jur de 100 de lei cred

o alta solutie e sa faci toate demersurile si tatal tau sa vina numai la sfarsit si sa semneze, pentru 100lei cat e procura eu cred ca merita deranjul!

| 90210 a răspuns:

Nu