| Narcis1991romanul a întrebat:

Salutare băieți, am un tractor U650 din 1987 și din păcate, mi s-a topit pistonul nr.2 cu inele cu tot. Am căutat să ii pun, motor in 6 pistoane am găsit ceva de Iveco, Mercede,Nissan/Isuzu, care s-ar potrivi cel mai bine fără să mai umblu prea mult la volantă? Mulțumesc big grin

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si care este intrebarea? Daca ai gasit motor care se potriveste pune l si gata.

| relian a răspuns:

Schimba pistoanele si cilindri, la motorul ala cilindri se pot schiba f usor, nu-s presati.

Decit sa cumperi alt motor, care nici nu s-ar potrivi, ori cumperi set motor now, ori cumperi alt tractor.

Eu in locul tau, as cumpara alt tractor, ala este depasit de multa vreme, de fapt era depasit de cand a fost fabricat.
Cumpara si tu un tractor mai a tractor, consum mai mic, putere mai mare, ceva care sa gasesti si piese.
Ce vrei tu sa faci, se numeste improvizatie laughing sa pui motor de Mercedes, Nissan pe un fier romanesc care o fost bun doar acu 100 de ani

| gabicoo a răspuns:

Trăpașul românesc.

| Ciprian09 a răspuns:

Motor de saviem!