| CristianIonutStroe a întrebat:

Va salut. Doresc sa pun un subwoofer pe o navigatie android. Problema e ca din navigatie imi pleaca mai multe mufe mama rca, dar doar una e pentru subwoofer. Mentionez ca daca leg la audio out +/- nu mi merg reglajele, iar daca bag doar un rca in mufa mama pe care scrie subwoofer, functioneaza. Ar trebui sa las doar o mufa rca sau exista posibilitatea sa le conectez pe amandoua? Va multumesc

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce intrari are statia. Daca ai intrare 2x RCA-uri stereo pe statie, atunci te cuplezi din navigatie pe cele doua RCA-uri alb si rosu, ca sa iei stereo, sa se auda ok subwooferul.
Daca ai cumva RCA galben pe acolo, ala sa stii ca este pentru video.
Daca singurul RCA din care se aude este ala de subwoofer, atunci cauta un splitter, sa faci din el 2xRCA, si pui cablul pe alea, ca sa treaca semnalul prin ambele canale din amplificator.

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Eu sunt de părere ca ai nevoie de o stație ca să le reglezi pe amândouă. Dacă navigația nu îți permite, cel mai bun lucru este să îți cumperi o stație. Sper ca te-am ajutat!