| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face un permanent la rece?

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, se pune parul pe niste bigudiuri mari de grosimea degetului aratator, stai foarte putin la casca, apoi se neutralizeaza si se lasa 5 min dupa care se scot bigudiurile. Dupa ce scoti bigudiurile parul va iesi spiralat nu cret, iar timpul de stat la casca este de 20 min nu 3/4 ora ca la cel normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BUNA se spala parul sa fie curat,, dupa care se usuca, se unge fiecare suvita se roteste pe bigudiuri mari, ramii asa 5 minute, la care apoi se uda bine cu apa, mai stai 5min, si se scoate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Permanentul la rece cu neofix; se spala parul se usuca se pun bigudiurile se lasa sa actoineze cam 30; 40 min dupa care se3 desfac se spala parul si se aranjaza din perie