| cami89 a întrebat:

Buna seara.Stiu ca multi ma vor acuza ca cersesc, ca aici este un site de intrebari nu de milogit, dar cand ai un copil cu probleme de sanatate si vezi ca nu ai posibilitati nimic nu este jignitor.Ai face orice sa vezi ca e fericit si sanatos.Am o fetita de 1 an si jumatate careia i s-au descoperit unele probleme de nutritie, mai concret nu asimileaza alimentele si de aceea nu a mai luat in greutate de jumatate de an, are 10 kg acum de la 10, 5 cat avea la 1 an.acum urmeaza tratament cu calciu, fier si unele enzime.Problema noastra e ca in timpul tratamentului(2 luni)si dupa inca 2 luni trebui s-o cantaresc saptamanal sa vedem progresul si raspunsul la tratament, iar noi nu ne permitem sa luam un cantar de bebelusi. Daca are cineva un cantar si nu ii e de folos va multumim din suflet. orice e binevenit, hainute jucari.

90 răspunsuri:
| kiv1990 a răspuns:

Poti sa spui adresa pentru a trimite?

| AnaRadu a răspuns:

Imi pare rau pentru fetita ta. Sper sa va rezolvati problemele!

| iurikas4 a răspuns:

happytrebuie sa cumperi

| SolitarHacker a răspuns:

Trist sad

| DontDifferent a răspuns:

Ohh saraca fetita sper sa prinda in greutate si sa se faca bine... apropo am vazut un comm cum de platiti netul baiatul ala trebuia sa se gandeasca ca poate v-ati dus la vreun prieten de familie care are internet in fine sper sa se faca bine fetita o sa ma rog j eu pentru ea succes!

| DaW a răspuns:

Tot ce pot face este să mă rog pentru Dumneavoastră și fetița.

| IAliveInHell a răspuns:

Imi p.are rau de tot pentru voi =(.Sa va ajute Dumnezeu si sa va dea tot ce aveti nevoie.

| AndyBB a răspuns:

Da fata ca sa scape de rahitism trebuie sa manance mult peste, pestele este bogat in OMEGA3

| Isabella95 a răspuns:

Am sa te ajut, in fiecare zi o sa ma rog pentru tine, promit. Multa sanatate!

| Andutsaa a răspuns:

Sper ca fetita ta sa fie bine. Nimeni nu merita asa ceva, mai ales un ingeras. Nu stiu cu ce as putea sa te ajut, dar vad ca sunt atatea persoane care au facut-o. Ma bucur mult sa aud ca e mai bine acum si sper sa fie asa si in continuare. Multa sanatate si voua si ingerasului vostru!

Răspuns utilizator avertizat
| meseriasul88 a răspuns:

Buna! imi pare rau de voi sper ca o sa fie cineva cu inima buna nu numai vb eu pot sa spun despr fetita voastra sa se faca bine va doresc multa sanatate

| 11111118888888855555500000099999999777775555544444 a răspuns:

Saracuta! sper ca se va face bine :* happy

| doc69 a răspuns:

Du-te la un ong si te va ajuta ..cu siguranta..sau ia legatura cu alte familii care au copii un pic mai mari si iti pot imprumuta. succes

| boss339 a răspuns:

As putea sa va ajut dar nu am un numar de telefon.il dau pe al meu, e:0733326059 sunati numai intre orele14.00-16.00

| Less_Ray_1990 a răspuns:

Nu e vina ta ca nu ai bani sunt multi porci care au salari imense pentru a sta degeaba e vina lor ca noi oameni nu mai avem locuri de munca sper sa se faca bine copilasul sanatate din partea mea

| catalinmobil a răspuns:

Pai ai putea face un imprumut simplu la PROVIDENT 021 2 75 75 75

Răspuns utilizator avertizat
| SeNsibilu a răspuns:

POvestea asta e foarte trista.Dar totusi Cei cu inima mare sa vada ce poate dona.

| Mijaiche_Alina-Andrada_1998 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru micuta.
Va urez tuturor tot binele din lume si insanatosire grabnica sa fie fericita, sa se bucure de copilarie.

| JustLiv a răspuns:

Îmi pare rău.Se poate rezolva?

| Christiana03 a răspuns:

Imi pare rau.Bine ca nu e ceva mai grav.Ma bucur ca ati facut rost de un cintawinking. Sper ca o sa se insanatoseasca micuta, deoarece merita asta!

| Andreiii45 a răspuns (pentru RainboyDash):

Uite citi oameni au raspuns la intrebare si mie si lor le-a pasat si... esti un...

| Doctorfishadi a răspuns:

Mult Noroc!

| DiamondShine a răspuns:

Doamna,eu nu inteleg de ce daca aveti problema asta nu mergeti la medicul care v-a prescris acele medicamente.este normal sa va cheme periodic si sa va faca Gratuit aceasta cantarire pentru a vedea daca copilul dumitale a luat sau nu in greutate.Numai ea ca si doctor poate sa verifice si sa supravegheze acest lucru si, fiind minor are consultatie gratuita.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, eu sunt de doua zile noua aici pe TPU, abia acum descopar mesajele de aici. Poate ca a trecut ceva timp de cand ati pus aici mesajul. Eu am sa va rog sa imi lasati aici adresa dumneavoastra daca se poate, si sper sa va trimit si eu ceva. Mereu ma voi ruga pentru dumneavoastra in rugaciunile mele speciale! Doamne ai mila de famila aceasta si fa minunea Ta Dumnezeiasca, Tu care esti Medicul Suprem, vindeca pe toti si binecuvanteaza-le familia! Amin!

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu am nimic pentru copii, dar îți doresc succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu va pot ajuta dar vreau sa spun doar ca sa nu crezi ca multi te vor jigni pentru ca aceasta este o problema si nu este nimic de jignit
acum imi pare foarte rau ca nu te pot ajuta doar cu speranta si rugi
succes si multa sanatate

| Mădălllinna a răspuns:

Multa sanatate! happy

| crisacrisutza a răspuns:

Cum se simte fetita