| Dan a întrebat:

Cati dintre voi ati dona suma de 10 lei pe luna la Crucea Rosie? Putem face acest gest nobil pentru a veni in slujba celor saraci.
Eu am inceput sa donez. Voi?

Răspuns Câştigător
| smaranta a răspuns:

Nu, n-am stiut ca se poate. Spune-ne si cum se procedeaza.

56 răspunsuri:
| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Zicea cineva ca nu ajung unde trebuie...
nu stiu ce sa zic... da chiar daca este asa, cel de sus vede... pana la urma gestu` conteaza... si, nu, nu am donat ca nu stiu cum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu deja cotizez la smurd cei 2% din salariu. dar dane draga. unde sunt bani apare si lacomia si ispita.

| pypa007 a răspuns:

Io donez in fie care luna cat 20 lei lunar

| sTeFaN. a răspuns:

Sunt falit fratesad nici bani de buzunar nu mai am..si vrei sa mai dau si la Cruca Rosie?crying

| suparatul09 a răspuns:

Sunt falit

| AndreiX_4039 a răspuns:

Noi te lasam pe tine`e tongue laughing sa donezi in continuare :*

| Mamamare a răspuns:

Si parintii mei doneaza bani...la noi vin oamneii pe strada si cine doreste doneaza bani.cine nu nu...parintii mei mai doneaza si ei.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da as dona si eu dar unde ca aici in varful muntelui nu avem un centru, asa ca habar nu am ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa ma fac membru la crucea rosie in dr.tr.severin,darcum pot sa ma fac

| arn64 a răspuns:

Eu am donat da doar putin. Sper sa ajute.

| navodari a răspuns:

Statu ce face

| maya_7683 a răspuns:

Am donat de mai multe ori bani pentru Crucea Rosie si o sa donez in continuare cu multa placere.Consider ca e necesar sa ii ajutam si pe cei mai nevoiasi decit noi.Pentru mine personal 10 lei nu inseamna mult, insa sunt oameni pentru care aceasta suma inseamna enorm.Asa ca,... daca fiecare face un mic efort si doneaza o mica suma, nu poate decit sa aduca o raza de lumina in sufletul unui om necajit.

| iulian2260 a răspuns:

Sa le dea guvernantii.

| YeowangBalam a răspuns:

Da, cu mare placere, doar trebuie sa-mi spui unde pot gasi in Timisoara, Crucea Rosie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu

| ceco a răspuns:

Un sfat...nu donati banii bisericilor ca asta e cea mai mare prostie din banii pe donatii popa isi face plinul la bmw X6 sau isi ia un pistol ca sa se apere de babutele care vin la biserica

| tomita2011tomi a răspuns:

Domnul Dan, nu cumva aceste conturi sunt ale dv? si bani ai folositi in scopuri personale? de intimidat nu ma intimidezi cu fapte de bine. incearca si nu mai lua bani de la copilasi astia naivi de pe net. lasa pe cei auorizati sa-si faca treaba.nu aici pe seitu asta.Multumesc si sper ca m-am facut inteleasa.

| MihaiBagacean a răspuns:

Eu as dona doar ca mama nu vrea sa imi dea alocatiastraight face

| dacia63 a răspuns:

Sant de acord sa donez la Crucea Rosie, dati-mi detaliile pentru a putea face donatiile lunare

| elenush17 a răspuns (pentru SpikE):

Daca vrei sa fii awesome sau daca esti awesome, ajuta oamenii in dificultate. Trebuie sa ne ajutam aproapele, asa e frumos si crestinesc

| liliacALB a răspuns:

Strict din punctul meu de vedere, nu se merita. In primul rand pentru ca nu sunt profesionisti. Manualul lor de CR nu e actualizat la protocoalele actuale ale medicinii de urgenta, contine multe greseli. E limpede ca dl Dan are un interes aici. As putea sa va recomand ONG-ul din care fac parte (tot in domeniul Search and Rescue), dar nu o fac. Va las pe voi sa hotarati unde e cel mai bine sa donati banii vostri, daca tot vreti sa o faceti. In singur indemn: Cautati intotdeauna profesionistii!

| CamiiBăă a răspuns:

Eu am donat happy

| Remus13 a răspuns:

Cum procedez?

| Ciklone_Adelina_1980 a răspuns (pentru shishilik):

Ma bucur ca ganditi asa bine eu am 5 copii si din cand in cand si eu as mai avea nevoie de ajutor am patru copii la scoala si cand vad ca mai multe cere saracului decat celui care are ma ia cu fiori am baiatul in clasa a 5 a la seminar in targoviste am crezut ca daca au credinta pot face si eu un viitor mai bun baiatului dar de unde cand l-am inscris ni s-a spus ca dam 160 ron pe luna ca sta la internat si cand au inceput scoala neau cerut 210 ron si nu te ajuta nimeni mare dreptate ai si eu cand am avut din putinul meu am vazut pe cineva ca nu are mancare sau imbracaminte le-am dat ce am putut eu nu am auzit de crucea rosie sa ajute pe cineva poate pe ei

Răspuns utilizator avertizat
| restroccck a răspuns:

Da si eu am inceput happy