| datis a întrebat:

Povestea îngerașului cu o aripioară frântă...

Sara este un îngeraș de fetiță de numai 1 anișor, o fetiță frumoasă ce și-a deschis spre lume ochii mari, frumoși și albaștri precum cerul.

Un îngeraș cu o aripioară frântă... Din păcate, micuța s-a născut fără antebrațul și mânuța stângă, diagnosticul fiind, conform scrisorii medicale : Hemimelie transversală 1/3 proximală antebraț stâng.

Pentru ca micuța Sara să poată descoperi lumea cu două mânuțe, are nevoie de proteză mioelectrică și de multe ore de kinetoterapie pentru ca brațul să se dezvolte normal, iar coloana să nu fie afectată. Cheltuielile sunt însă cu mult peste posibilitățile noastre, ale părinților. Costul protezei ajunge la 27.000 euro, apoi aplicarea, ședințele de terapie sunt extrem de împovărătoare pentru noi.

Proteza nu reprezintă doar o înlocuire estetică a mânuței, ci este o necesitate pentru creşterea corectă a coloanei vertebrale.

În același timp, proteza o va ajuta să fie independentă, să se poată îmbrăca singurică, să se poată încălţa, să își poată îmbrățișa surioara și părinții cu ambele mânuțe…

Micuța SARA are nevoie de încă o aripioară pentru a-și putea lua zborul spre viață, spre înalt…

Vă mulțumim că ne veți ajuta să îi oferim Sarei un viitor ALTFEL!

Și dacă Sara își va putea împreuna mânuțele în rugăciune, îi va mulțumi întotdeauna Bunului Dumnezeu pentru voi toți oamenii cu suflet frumos!

Orice donație, oricât de mică, este un pas spre mai bine pentru micuța Sara.

Donații pentru proteza Sarei, se pot face în conturile:

RO59RNCB0162055334830002 EURO

RO05RNCB0162055334830004 USD

RO32RNCB0162055334830003 RON

COD SWIFT: RNCBROBU

BCR -Sucursala Hunedoara

Titular cont:AGRIGOROEI DANIEL –LIVIU - tatăl Sarei

Se pot face donații și prin PayPal direct de pe blogul Sarei: http://helpsaraemanuela.blogspot.ro/

Ne puteți contacta la telefon: 0752/ 919 591

VĂ MULȚUMIM DIN SUFLET

PENTRU CĂ ÎI VEȚI ÎNTINDE MICUȚEI SARA

MÂNA DE AJUTOR DE CARE ARE NEVOIE!

Răspuns Câştigător
| denisuke1998 a răspuns:

Pacat ca nu pot sa va donez fiindca sunt minor, dar as dona.Saracuta Sarasad..eu zic sa postati asta si pe TPU, si pe Google, ca oameni sa va ajute.
Sper sa strange ti destui bani, ca Sara sa isi revina.Il rog pe Bunul Dumnezeul sa va ajute la aceasta intamplare.
Multumesc.

92 răspunsuri:
| Claudia15Maria a răspuns:

Saracuta sper ca cineva cu inima mare sa o poata ajuta ca eu nu pot ca sunt minor.

| a răspuns:

Sunt minor, deci nu pot dona!
Dar mi se pare foarte frumos ceea ce faceti!
Sper ca Sara sa se faca bine!sad

| NuMaSuporti a răspuns:

In timp ce uni se distreaza altii sufera! Mam intristat... Dumnezeu este mare.

| τττ a răspuns:

Îmi pare rău...

| DunkelheitBu a răspuns:

Am donat happy

| liiaa a răspuns:

Sunt minora, caci altfel asi dona, dar o sa postez asta pe facebook si pe alte site-uri pentru voi :*

| Luizzaa2 a răspuns:

Nu exista oameni cu aripi laughing doamnee... ce donatie sa fac e vreo gluma? donatie: ca sa isi recupereze ingerul aripa rupta laughing LOL ingerii sunt sus nu jos ca sa ii poti ajuta! PA PA!

| Wewillrockyou11 a răspuns:

1. Doresteti ceva
2. Numara pana la 10
3. Posteaza asta de 15 ori!

Ingerii vor veni la noapte si iti vor indeplini dorintele! Daca nu se va intampla inversul!

| thewomaninwhite a răspuns:

Saraca sper ca dumnezeu sa o ajute o sa ma rog pentru ea

| drogh a răspuns:

Of, se întâmplă atâtea necazuri. Nu, nu pot dona. Sunt minoră. Dar aş face-o ca să se poată bucura de viaţă altfel. Noroc la strâns bani. Fiecare merită o şansă...

| 666Belial666 a răspuns:

Pacat de ea as dona dar sunt minor sad sper ca o sa strangeti multi bani.

| Prose15 a răspuns:

Si eu sunt minor pacat

| AlleAlle1 a răspuns:

O sa donez imediat cand voi avea posibilitatea saracuta de ea

| MEIALI a răspuns:

Firar, nu pot sa donez findca sunt minora, biata de ea!

| Patricia99 a răspuns:

Buna ziua! Eu am doar 13 ani si voi vorbii cu parintii pentru o donatie si eu ma voi ruga la DUMNEZEU pentru ingerasul vostru! Dumnezeu sa fie cu voi :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saracuta de ea! Am sa ma rog La Bunul Dumnezeu pentru ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.eu zic sa postati asta si pe TPU, si pe Google, ca oameni sa va ajute.
Sper sa strange ti destui bani, ca Sara sa isi revina.Il rog pe Bunul Dumnezeul sa va ajute la aceasta intamplare.
Multumesc.

| Denny_Denisa_1994 a răspuns:

Pacat ca sunt minor si nu pot dona saracuta

Răspuns utilizator avertizat
| DunkelheitBu a răspuns:

Saracuta puppy dog eyes

| christos1234 a răspuns:

Daca day funda il voi ajuta cu ce pot!

| HyTeZz a răspuns (pentru datis):

@datis nu are rost sa te certi cu tot felul de oligofreni care se uita in oglinda si rad si oglinda de ei Si in legatura cu Sara Nu pot dona pentru ca sunt minor imi pare extrem de rau dumnezeu cel sfant o sa o ajute

| PrINcEss_Y a răspuns:

Imi pare atat de rau, of micuta de ea, cu rugaciune Dzeu o va ajut, El nune da niciodata in viata greutati pe care nu le putem duce si e alaturi de noi mereu, si ne iubeste, El o iubeste pe micuta Sara si o va ajuta sa treaca peste gretati, Dzeu sa va binecuvanteze, o sa ma rog pentru ea, cu dragoste si bucurie. SANATATE

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Ce mila imi este de ea dar nici eu nu pot face donatii ca sunt minor ca denisuke sad

| AdrianVoicu a răspuns:

De fapt eu vad situatia in felul acesta:trimit un SMS la un nr de 3 cifre, imi ia 2 euro si nu stiu incotro se indreapta, poate in contul unui bogatas gras si chel, poate in buzunarul unui escroc care face ce stie el mai bine (profita de pe urma fraierilor).
De unde stiu eu unde ajung banii? De unde sa stiu eu ca ajut pe cineva care chiar are nevoie?

| D3nys02 a răspuns:

Daca eram major ii donam pe 100lei dar nu sunt pacat.Ii doresc sa se faca bine cat mai repede

| MaryWhiteRose a răspuns:

Nu cred ca va mai raspunde cineva acum, dar s-au strans destui bani ca sa poata sa-i cumpere Sarei proteza aceea? sad Sper din tot sufletul ca da :'(.

| IngerasulMicutz a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Daca nu vrei sa donezi bine, nu trebuie sa spui tu ca nu ai chef sa ajuti fetita, cauta si tu alte intrebari care sa iti placa.straight face