| Namaparissia a întrebat:

Ce parere aveti despre Sasuke Uchiha? Argumentati...

Răspuns Câştigător
| Beatrixs a răspuns:

Uchiha Sasuke, singurul supraviețuitor al clanului Uchiha, pe langa Itachi Uchiha, fratele sau. Are o fire calma, gânditoare si care nu acționează cu chibzuință. In schimb cand se afla in fata unui adversar n-ai puternic decat el devenea putin vulnerabil.
El si Naruto aveau o relație de prietenie specială, care dupa mine întrecea orice stanard.

1 răspuns:
| georgyanaaa a răspuns:

Imi place filmul
este un personaj ficțional din universul Naruto, creat de Masashi Kishimoto cred fost conceput drept rival al protagonistului show-ului, Naruto Uzumaki, cu un design ce i-a provocat dificultăți în desenarea diferitelor scene manga, dar în cele din urma Kishimoto ajungând să schițeze cu plăcere personajul lui Sasuke.

În anime și manga Sasuke este un membru al clanului Uchiha, un clan ninja extrem de talentat aliat cu satul Konohagure. Motivația sa principală de-a lungul seriei este să răzbune anihilarea întregului clan prin uciderea fratelui său, Itachi Uchiha, un țel pe care îl urmărește prin orice mijloc. Deși ințial rece și distant condus de dorința de răzbunare. cred ca asa este