| CuloriHD a întrebat:

Imi puteti da niste animeuri asemanatoare cu :Mirai Nikki,Sakurasou no pet no kanojo,date a live,guilty crown,nanatsu no taizai, Elfen lied.

Vreau sa aiba aceleasi genuri si sa aiba o grafica si o poveste buna. Cele mai bune animeuri funda(nu conteaza cate episoade are)

Răspuns Câştigător
| Vandal a răspuns:

Cred ca iti plac anime-urile mai horror, la fel si mie. xD
Iti recomand :

Another = Acum 26 de ani, într-o clasă din anul trei dintr-o şcoală generală, era un elev numit Misaki. Ca un elev onorabil, ce era bun şi la sporturi, fermecătorul băiat era popular printre colegii lui. Când el a murit din senin, colegii lui au decis să continue de parcă el era încă în viaţă până la absolvire.
Apoi, în primăvara anului 1998, un băiat numit Kouichi Sakakibara se transferă în acea clasă şi devine suspicios în legătură cu atmosfera înfricoşătoare din acea clasă. Mai ales că, acolo este o fată frumoasă, distantă numită Misaki Mei ce poartă un petic de ochi şi stă mereu singură desenând.

Shikabane Hime = După ce a fost ucisă brutal împreună cu familia ei, Hoshimura Makina se transformă într-o Shikabane Hime (Prinţesă a Cadavrelor), pentru a se răzbuna pe organizaţia misteriosă a nemorţilor responsabilă de moartea ei. Ea e asistată de-a lungul misiunilor de Tagami Keisei, Preotul ei Contractant şi un fost prieten. Această serie urmează povestea fratelui mai mic al lui Keisei, Oori, un băiat cu o atracţie neobişnuită pentru moarte, care descoperă subit secretul fratelui său şi este tras în lumea Shikabanelor.

Shiki = Acțiunea se petrece într-o vară toridă, într-un sătuc liniștit cu doar 1300 de locuitori, numit Sotoba. O familie misterioasă se mută în sat și în același timp o serie de morți ciudate încep să se întâmple. Toshio Ozaki, conducătorul singurului spital din zonă, suspectează la început izbucnirea unei epidemii. Însă pe măsură ce investighează mai mult morțile, află că există o altă cauză în spatele acestor întâmplări.

Tokyo Ghoul = Povestea de groaza are loc in Tokyo, care este vanat de misteriosi "ghouli", care se hranesc cu carne umana. Kaneki dupa o intalnire cu Rize, o cititoare desavarsita realizeaza ca destinul lui se va schimba peste noapte.

Sper ca te-am ajutat, poate ca nu sunt chiar ce ceri tu, dar iti garantez ca sunt super si acestea. Vizionare placuta!

1 răspuns:
| AnneMariy1 a răspuns:

Tokyo Ghoul sau No Gane No Life...Cam aste sunt asemanatoare. Nu stiu, oricum. Sunt tari, uita-te!;-)