| unmaryo a întrebat:

A intrat un caine micut sub masina la taica miu, nu a intrat la motor si undeva spre partea din spate langa roata stanga, nu putem intra sa l luam caci este locul ingust sub masina, am sunat la 112, m au transferat catre pompierii din Vaslui, cica nu pot veni ca trebuie anuntat proprietarul, niste oameni fara suflet, ce putem face? Noi incercam
Azi sa ridica masina cu cricul si sa pun 2 butuci, asa avem cum sa intram sub masina.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ridicati masina, asigurati-o cu butuci, apoi intrati sub ea si scoateti catelul.
Daca apelati la un mecanic, probabil va ajuta cu un cric mai performant, care sa ridice mai mult.

| Simpatic a răspuns:

"Azi sa ridica masina cu cricul si sa pun 2 butuci, asa avem cum sa intram sub masina. "

pai si nu se rezolva asa?

"m au transferat catre pompierii din Vaslui, cica nu pot veni ca trebuie anuntat proprietarul"

asa se rezolva acum "urgentele" la 112? ar trebui facuta o sesizare undeva mai departe zic eu la minister si sa verifice aceia de ce nu s-a deplasat un echipaj la locatie?
nu de alta dar avem pompieri care dau jos si pisici din copaci un catel nu este un suflet sau considera ei ca nu?
cei de la 'interventii si urgente' sunt platiti din banii nostri ai contribuabililor!
de ce nu as suporta eu ca cetatean si salvarea unui animalut nevinovat? eu as vrea mai mult ca banii mei sa fie cheltuiti pe animalute decat pe unii oameni de nimic de exempluwinking
ce am vrut sa zic, este ca acei "pompieri" care sunt platiti din banii nostri ar trebui SA AIBA OBLIGATIA sa vina si la astfel de cazuri caci animalele sunt protejate de lege da? uita ei chestia asta?
pai cand sunt alunecari de teren si vijelii, inundatii etc NU TOT ACEEASI POMPIERI SALVEAZA ANIMALELE DIN GOPSODARIILE OAMENILOR?
asa ca rog haterii sa pastreze distanta legala de minim 2 metri din pandemie fata de mine, eu cand fac afirmatii sunt asumat si cam stiu ce zic, spre deosebire de multi dintre ei!