| Mihaela2023 a întrebat:

Am o întrebare pentru cei care au avut covid: Ați avut dificultați de respirație, după covid?
Eu am facut o infecție la plamâni si am urmat un tratament,da am rămas cu o respiratie grea.
La radiografie doctorul mi-a spus că nu mai am nicio infecție, şi ar trebui sa respir normal.
E posibil să raman cu sechele după covid? Voi ați avut probleme de respiraţie?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respirația "grea" se poate datora în unele cazuri și de la anxietate, stres - posttraumatic, ma gândesc ca ai trecut prin clipe dramatice, și este posibil sa în urma infecției sa fi rămas cu multe frici, anxietatea la baza înseamnă frica persistentă.

Sfatul meu este sa mergi la un alt medic și sa faci un film la plămâni, dacă și acela îți va confirma ca nu au nimic la plămâni înseamnă că nu ai nimic decât anxietate, și este pe baza fricii, psihosomaticii.
Sănătate multa îți doresc, ai grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut covid. Răspuns la întrebare : nu. Doar lipsa miros/gust.

| IamJoKeR a răspuns:

Eu am trecut prin covid si am avut doar amigdalite inflamate datorita curentului si racelii si doreri de cap, am scăpat cu bine doar cu o formă ușoară de covid am luat augumentin, ibruprofen si vitaminele C&D si acum sunt bine am iesit negativ la al doilea test PCR.