| BlackCoffe a întrebat:

Buna happyPoate sa ma ajute si pe mine cineva?
Trec clasa a 8-a si vreau sa intru la Liceu Dinu Lipatti din Bucuresti la actorie.
Imi place foarte mult actoria si mi-au s-a spus ca am talent multe persoane, doar ca nu sunt foarte pregatita. Si as vrea sa stiu si eu in ce constau probele, cum se face media, peste cat trebuie sa am, orarul si toate chestile, ce ore nu se fac, ce sa face, ce nu big grin. Vreau sa stiu totul, ca sa ma pot organiza. Daca e cineva care este la acel liceu la aceeasi sectie la care vreau sa dau si eu ajutati-ma.
Am vorbit cu mama si e de acord sa merg la Bucuresti. Eu stau tocmai in Costinesti judetul Constanta. Si vreau sa urmez niste cursuri sa ma pregatesc foarte bine. Momentan am niste medii maricele, nu am sub 8 mediile, si anii astia in generala nu am facut parte din spectacole - nici ca s-ar face la cat de buna e scoala -.
Si vreau sa stiu daca ma ajuta si limba engleza, ca sunt foarte buna la ea, imi place foarte mult.
Help? Please.
+ Funda happy

1 răspuns:
| Alexandraaaa08 a răspuns:

Limba engleza cu siguranta o sa te ajute mai ales daca esti foarte buna si media cred ca ar trebui sa fie mare eu asa stiu ca se cere ca sa fii sigura ca media nu este o problema pentru tine plus ca e bine sa inveti pentru tine ca sa stii mai departe. Mai mult de atat nu stiu ce sa iti zic pentru ca nu sunt la acest liceu.