| Alessandra23februarie2002 a întrebat:

Buna TPU. As vrea sa ma ajutati va rog, eu m am mutat din clasa a 5 a semestrul 2 in alta scoala.Colegii si diriginta au avut ceva cu mine de când am venit. Colegii ma urăsc. Si nu nțeleg de ce întotdeauna diriginta nu ma crede? Imi tot spune diriga ca eu sunt mincinoasă, desi spun adevărul. Colegii mei ma acuză de niste lucruri pe care eu nu le fac. Ii spun dirigintei adevărul ea nu ma crede si ii trimite mamei mele mesaje sa vina la scoala sa vorbească cu ea... Iar azi mi a spus ca sa i spun mamei mele sa vina la scoala Si ca o v a pune in fata colegilor mei. Eu nu pot Si nu am putut niciodata sa le spun părinților mei ce mi se intampla la scoala si daca am facut ceva. Ceva ma opreste... Nu stiu ce. De ce nu le pot spune părinților mei nimik? Si cum o conving pe dirigintă sa ma creadă? Va rog ajutați ma urgent.

Răspuns Câştigător
| EllaM94 a răspuns:

Vorbeste cu parintele cu care te intelegi cel mai bine, spune prin ce treci și roagăl să meargă cu tine la dirigintă să vorbească despre neinţelegerea creiată. E posibil ca toţi să aibă ceva cu tine doar pentru că ești nouă. Găseste un coleg/ă cu care să te inţelegi și ușor te vei integra.