| Effy35 a întrebat:

Ce părere aveți despre abuzul domestic?

Mai jos este prezentat un scurt film pe această temă:

https://youtu.be/lOeQUwdAjE0?si=o1W7iVd4hLr6McYP

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt total impotriva abuzului domestic, fie el verbal sau fizic!

Cred ca femeia este vinovata, fiindca alege sa stea intr-o asemenea relatie toxica, unde isi nenenroceste singura viata ei dar si a copilasilor, prin alegerea proasta pe care o face.

O femeie desteapta si o mama iubitoare nu ar accepta niciodata asa ceva, si-ar lua copii si ar pleca in lume, cu chirie, s-ar intoarce la parinti, la buncii, sau ar cere ajutorul statului, dar nu si-ar traumatiza si nenorocii copilasii, stand alaturi de un barbat violent.

| dullcat a răspuns:

Niciun om de pe planeta nu merita sa sfarseasca in relatii unde abuzul domestic e la el acasa.Si totusi numeroase femei sufera din cauza asta, unele gasindu-si chiar sfarsitul tragic astfel, mai ales in Romania unde e plini de misogini cu idei din secolele trecute si de,, bataia e rupta din Rai''. Trist trist trist!

| Simpatic a răspuns:

Nimeni nu cred ca poate avea o parere buna despre un lucru oribil

| VoidEternal a răspuns:

Ce părere poți avea despre orice abuz? 10/10, recomand...

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Dacă dorim cu adevărat o lume în echilibru și armonie ține de fiecare în parte.Și ce ne-ar costa să fim mai buni? ABSOLUT NIMIC! 90% e vina celor de sex masculin și restul de 10% contribuie și cele de sex feminin.Dar unii oameni indiferent de sex preferă și aleg suferința, durerea.

| LisaJulie a răspuns:

Probabil cel mai rău lucru

| JohnnydeFeer a răspuns:

Un lucru oribil care lasa traume