| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre acuzațiile de dopaj la adresa Simonei Halep?
Credeți că acesta e finalul unei cariere de succes?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E trist ca ai pus intrebarea asta. Dai ocazia unor mizerabili precum @relian sa isi bata joc de unul dintre cei mai mari sportivi ai tarii. Sunt sigur ca prostalaul de relian a castigat vreo 2 grand slamu uri, alte 20 titluri si a mai stat si 70 saptamani in top WTA ca fiind cel mai bun jucator al lumii ca sa isi permita sa vorbeasca de Simona ca fiind "mediocra"

E clar ca Simona a ajuns de mult al sfarsitul energiei ei de sportiva de perfoamnta. Probabil ar trebui sa se retraga usor usor. Poate asta e ocazia

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu stiu despre ce acuzatii este vorba, dar daca spui ca a fost gasita pozitiva, e clara, nu iti da nimeni cu forta ceva, sa fim seriosi.Toti sportivii care au folosit substante de astea interzise intial au negat ca ar fi luat ei,dar ulterior s-a dovedit ca au luat ei constient.

Referitor la finalul carierei de piatra laughing scuze de succes,ce carirera de succes are fetiscana asta pana la urma?
Este mediocra,un sportiv mediocru,ca de altfel majoritatea sportivilor romani.
Azi face un meci frumos,maine isi da cu stingu in dreptu laughing este batuta de ultima clasata,vorba vine/
La fel se intampla si cu fotablaul,sau se intampla,ca de la o vreme s-a dus de tot in prapastie.

Cariera de succes spui cand esti constant,poti spune de Serena aia,pai aia batea topt ce prindea,si pe tacsu si pe masa laughing ori care a mai fost.
Daca a inceput sa ia substante ajutatoare e clara,so cam dus de suflet,cit a putut,nu mai poate nici atit.

Au fost citva sportivi care intr-adevar au avut cariera,asa cum a fost Nastase,pai ala batea tot,alantu la canotaj,ala cistiga tot ce se putea cistiga,in cazul asta da p[oti vorbi de succes,dar cand face si ea cate un meci bun din an in paste gata wow succes,cariera,bla bla.
Acu fiecare cit poate,atit a putut,trebuie sa isi vada de treaba ei,nu sa ia rahaturi.
Spune cineva,nu crede ca a luat ea constienta,ca i-a dat antrenorul,dar te pomeni ca antrenoru este cazut din Luna acu,ala nu stie ce trebuie sa dea sau sa nu dea.
Apoi tu ca sportiv,iei medicamente de ce? Hai sa zicem ca ai nevoie,se mai intampla sa racesti sa stiu si eu ce sa patesti, dar in cazul ala nu te duci sa mai joci ceva laughing

In momentu cand te duci sa joci ceva, e clara ca bolnava nu esti, altfel nu mergi, deci a luat ceva substante de putut laughing poate ca o fi luat Viagra pentru femei, mai stii nu a avut apewtit si eu fi dat ala sa miste si ea ceva din fund laughing ca din altceva nu prea mai are

| LordCristobal a răspuns:

Eu nu cred că sunt veridice sută la sută.
Halep nu e genul de sportiv care sa trișeze sau sa apeleze la șmecherii ba din contra a fost și este o tenismena muncitoare.
Probabil a luat acea substanta într-un mod neintentionat sau poate antrenorul ei i-a prescris o dieta care a conținut substanță respectiva.
Ca sportiv îmi place de Halep dar ca și om nu pentru că în multe privințe a afișat niste arogante penibile fata de alte tenismene din Romania.Dar în contextul actual îi iau apărarea, nu cred că s-a dopat intentionat.

| Sisiwieuc9 a răspuns:

Cel mai sigur. Chiar daca se va dovedi ca ea a luat substanta neintentionat tot va fi suspendata cateva luni, destul cat sa cada in clasament si sa nu mai poata reveni la nivelul de altadata.

| fyrstte a răspuns:

Succesul. Vine, pleacă (precum Frumusețeawinking ). Nu "stă" loculuilove struck,love struck!