| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre cei care se atointitulează pe YouTube drept "justițiari ai YouTube-ului"?
Două exemple sunt Justițiarul din Berceni și Ciprian Lospa care mai nou își zice "Justi Țiarul".

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

O părere bună, mulți din ei încearcă să schimbe lumea in bine și aduc un impact pozitiv în societate.
Dar eu nu as zice că sunt justițiari, mai degrabă activiști civici.
Un justițiar e genul de om de tipul V de la Vendeta care caută să elimina oamenii rai prin orice mijloace recurgând și la crime.
Pe Ciprian Lipsa nu îl cunosc dar Justițiarul din Berceni face o treabă chiar buna și mai merită menționat și Activistul Buzoian.

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Asa ar trebui sa fim cu totii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre Lopsa am o părere foarte bună chiar. Ăla din Berceni e cam la limita legii cu ce face el

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Looseri.
Habar n-au de legislatie si procedura, fac scandal pentru zabalosii care ii urmaresc si "ii sustin".
Un fel de pui de Sosoaca, chiar daca abordeaza de obicei subiecte in folosul comunitatii.

| SG1995 a răspuns:

Lospa o zice sarcastic.