Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama ca ai prieteni falsi?

Răspuns Câştigător
| eaglewatch01 a răspuns:

Sfatul meu e sa le dai impresia ca ai probleme financiare majore si ai avea nevoie de ajutorul lor.Vei vedea in cercul tau de prieteni, citiva care o sa inceapa sa te evite.

23 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Iti dai seama in momentul in care iti intorc spatele chiar cand aveai nevoie de ei.

| mona a răspuns:

Iti dai seama de asta atunci cand ai dat de un necaz

| Chαяtreux a răspuns:

Rabdare doar. se dau de gol singuri

| Demise a răspuns:

După comportamentul şi faptele lor. Am crezut timp de 13 ani într-o prietenă, până când m-a dezamăgit foarte tare şi am rupt prietenia. În uia de azi rar găseşti pe cineva în care poţi avea încredere. happy

| LukaVocaloid a răspuns:

Poti sa-ti dai seama si singura fara sa faci ceva dupa cum se comporta cu tine adica trebuie sa fi fost cateva momente cand ai avut probleme daca au stat impreuna cu tine si te-au sistinut inseamna cati sunt prieteni adevarati daca teau lasat balta inseamna ca sunt falsi P.S:daca rad la prostile care le faci nu inseamna neaparat cati sunt prieteni falsi

| Timeea2001 a răspuns:

Iti dai seama ca ai prieteni falsi dupa cum se comporta cu tine

| neutrino a răspuns:

Cere-le bani cu imprumut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreaba-i si analizeaza reactia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau nu-ti dai seama.
e nevoie?

| elyfel a răspuns:

Dupa felul cum se comporta.pot sa fie de treaba doar atunci cand nu ai probleme, cand ai toti se scuza ca nu pot sa te ajute
ceva de genu

| slowswag a răspuns:

Ii studiez cu atentie

| Assu53 a răspuns:

Pune-i la incercare happy

Răspuns utilizator avertizat
| Beretta a răspuns:

Cere-le o favoare fara ca tu sa fii facut o favoare lor(ca sa nu se simta indatorati)

Răspuns utilizator avertizat
| OliverArrow a răspuns:

Dupa felul in care iti vorbesc, te folosesc, te cheama la lucrurile frumoase, te ajuta, te tradeaza.

| abcabcabc a răspuns:

Un prieten adevarat spune lucruri frumoase despre tine cand nu esti de fata.
Inveanteaza-ti o problema si doarcei care iti vor fi alaturi iti sunt prieteni adevarati

| MsBeatrice a răspuns:

Ehe buna intrebare..de exemplu ..prietenii falsi ...sunt de obicei lingusitori, mereu iti zic ca e ok ce faci si odata si odata iti vei da seama tu ca nu sunt prieteni adevarati! Cand v-or avea nevoie de ajutor vor veni la tine dar, uh cand vei avea nevoie de ajutor ei te vor lasa sau vor gasi diverse scuze..Eu am patit-o..Sincer si e foarte dureros...Dar asta e! Sper ca te-am ajutat!

| Bibzzz a răspuns:

De obicei iti dai seama in timp.Incepi sa auzi ca ai facut aia si ailalta si te gandesti cui ai spus si iti dai seama daca e adevarat sau fals prietenul respectiv.

| razvi177 a răspuns:

Incearca sa le faci o ''farsa'' incearca sa gasesti o zi cand are bani mai multi in buzunar si il/o suni si ii spui ca ai nevoie de urgent de bani sau ca ai o problema si ai nevoie de ajutorul lor si suni mai multe persoane care vine inseamna ca tii prietenbatting eyelashes

| danSS a răspuns:

De obicei cam toti sunt falsi mai mult sau mai putin..Eu nu cred in chestia cu prieteni adevarati..Nu cred ca exista un prieten perfect!

| InfinityLove a răspuns:

Multumesc:*

| Cristina2323 a răspuns:

Incercand sa ii descoperi cu adevarat...descopera-le adevarata fata ..vezi daca te tradeaza..si eu mi-am pus aceata intrebare de sute de ori si nici pana acum nu am gasit un raspuns concrethappy..tot ce trebuie tu sa faci este sa ii pui la incercarebig grin